Beni de gör Google Amca, bak SEO Hizmeti aldım!

Nedir bu Seo? Baş harfleri itibariyle Search Engine Optimization, dilimize çevrilmiş haliyle Arama Motoru Optimizasyonu kısaca şu demek, arama motoruna yazılan kelime ya da kelime gruplarını arattıktan sonra, açılan sayfalarda, sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlamak amacıyla yapılmış çalışmaların tümü diyebiliriz. 
Seo hizmetleri veren birçok firma bulabilirsiniz. Yapacağınız ortak bir çalışma ile internet sitenizin hangi kelimeyle arama motorlarında üst sıraya çıkarmak istediğinizi belirlemelisiniz. Fakat içerik girişlerinde özgün bir yazı içinde, tekrar olmayan, güncel ve vurgulu anahtar kelimeler kullanmalısınız. Zengin içerikli metinlerinize gerektiği kadar etiketler ekleyin. Metinler arasında anahtar kelimelere giden bağlantılar verin.  Henüz bir domain almadıysanız ve yeni bir web sitesi oluşturacaksanız işiniz daha da kolaylaşıyor çünkü domainizi anahtar kelimeler doğrultusunda seçerseniz, bu sizin ilk sayfalarda yer almanızı sağlayacak önemli bir faktördür. 
Seo hizmeti aldınız, seolu içerikler eklediniz, siteniz güncel, her şey yolunda, şimdi bir de sosyal medya sitelerinden bağlantılar oluşturun ve zaman içerisinde sitenizin üst sıralarda yer aldığını göreceksiniz. Unutmayın seo hizmeti sadece bu bahsettiğimiz birkaç maddeden oluşmuyor, etkin ve düzenli bir seo çalışması için mutlaka yetkin bir uzman tarafından yardım alın. Seonun etkin olmaya başlaması zaman alan bir süreç bu sebeple sabırlı olmaya gayret edin!