Dönemsel Personel Temini

Dönemsel personel temini aslına bakarsanız, günümüz iş dünyasında olmazsa olmazlardan. Asgari ücretle bile çalıştırmayı düşündüğünüz bir işçinin size aylık maliyetinin, yani işverenin cebinden çıkacak net paranın 1126 TL olacağını düşünürsek, dönemsel personelle ciddi oranda bir kazanç sağlandığını söyleyebiliriz. Bu ücrete yemek ve yol giderlerini eklediğimizde ise, işverene ekstradan aylık 200 TL civarında daha karları oluyor. Ayrıca işverenler bu parayı her ay ödemek zorundalar.

Dönemsel personel işveren açısından oldukça karlı iken, diğer taraf yani dönemsel personel ne durumda şimdi ona bir göz atalım. Dönemsel personel olarak çalışmak isteyen elemanlar, genellikle okul, ev, çocuk gibi farklı sorumlulukları olan ya da bir dönem çalışmak isteyen, deneyim kazanmak isteyen insanlardan oluşuyor. Daimi, tam zamanlı bir iş için vakitleri yok ya da kısa vadede paraya ihtiyaçları var.

Hal böyle olunca, dönemsel personel temini, her iki taraf için de ekonomik ve doğru bir iş şeklini alıyor. Bosphorus Team ailesi olarak zaman zaman bizim de dönemsel personele ihtiyacımız olmaktadır, ana sayfamızdaki “Bize Katılın” linkini tıklayarak formumuzu doldurabilirsiniz.