Elen Church ve Çağdaş Hostes Kiralama Hizmetleri

Hostes denilince aklımıza ilk olarak “uçuş hostesleri”nin gelmesi, hostes kiralama hizmetlerinin ilk olarak hava yollarında başlanmasından kaynaklanıyor. United Airlines şirketine yazdığı bir mektupla hostes hizmetlerini yeterli bir şekilde verebileceğini vurgulayan Elen Church, verdiği önerilerin şirket tarafından oldukça beğenilmesi sonucunda ilk olarak 15 Mayıs 1930’da  hosteslik denemesini yapmıştır. Sonrasında kendisine başhostestik unvanı verilerek, kendisi gibi yetiştireceği diğer hanımlar için, hostes kiralama konusunda özel yetki verilmiştir. Bayan Church, hostes kiralama hizmetini belirli kıstaslara bağlamış ve olması gereken özellikleri şu şekilde sıralamıştır:
Hemşirelik okulundan mezun,
26 yaşından gün almamış
En fazla 52 kilo
En kısa 155 cm
Böylelikle hostes kiralama hizmetlerinin temelini atan hemşire Elen, günümüzde hostes kavramının bu denli yayılabileceğini, her türlü hizmet işinde, aranan bir eleman olacağını düşünmüş müydü acaba?
Çağdaş hostes kiralama hizmetleri, şimdilerde büyük ajanslar tarafından profesyonel bir şekilde yürütülüyor ve deneyimli hostesler birçok fuar, kongre, organizasyon ve ulaşım sektörü için en çok aranan ara eleman sıfatını taşıyorlar.