Fuar Hostesi Kıyafet ve Ekipmanları

Fuar ve organizasyonlarda görev alan fuar Hosteslerinin, çalıştıkları stantlarda bir nevi şirketin yüzü oldukları ve temsilcisi niteliklerini taşıdıkları için, kişisel bakım ve kılık kıyafetlerine dikkat etmeleri gerekiyor. Fuar bitimine kadar aynı özeni ve dikkati gerektiği gibi göstermeleri, bağlı bulunduğu ajans ve çalıştıkları şirket adına önemlilik arz eden bir durumdur.
Her fuar hostesinin çalıştığı firmaya ait şirket kimlik kartlarını, ziyaretçilerin görebileceği bir açıyla üzerinde bulundurmaları gerekir. Şirket kimlik kartının üzerinde fuar hostesinin ismi, soy ismi ve unvanı yazar. Fuar hostesi görev bitimine kadar bu kimlik kartını üzerinde taşımalıdır.
Organizasyonda yardımcı olduğu şirketin kendisine emanet ettiği birçok eşya olacaktır. Bunlar ofis malzemeleri, firmaya ait promosyonlar, tanıtım için ayarlanmış broşür, belge ve araç gereklerdir. Bunların saklanması, gerektiği yerde takdim edilmesi ve muhafazasından fuar hostesi sorumludur. 
Kişisel cilt bakım ve makyaj malzemelerini çantasında ya da ona ayırılan dolapta tutarak, gerektiğinde iyi ve temiz görünmek adına bakımını ihmal etmemelidir. Unutulmamalıdır ki sabahtan akşama kadar sürecek olan bu zorlu süreçte firmanın temsili size aittir ve en üst derecede performans gösterirken, dış görünüşünüze dikkat ederek, gerektiği yerde molalar alarak kişisel bakım ihtiyaçlarınızı gidermelisiniz.