Geçici Eleman Olarak Başladım, Tam Zamanlı Personel Oldum

“Eğer siz de geçici eleman olarak başladım, tam zamanlı personel oldum” sevincini yaşamak istiyor ve geçici eleman olarak başladığınız işyerinde daimi olarak çalışmayı hayal ediyorsanız, size bu durumun çok da olanaksız olmadığını hatırlatmak isteriz. Firmalar zaman zaman iş yoğunluğu sebebiyle geçici eleman istihdamına yöneliyorlar ve çoğu zaman şirketin iş hacminin büyümesi sonrasında, geçici elemanını kadrosuna almayı tercih ediyorlar.

Siz geçici eleman olarak başladığınız herhangi bir işte, zaman içinde iyice işi ve sektörü öğrenerek, yeni başlayacak bir elemandan daha kalifiye bir pozisyona geçiyorsunuz. Dolayısıyla işveren de oluşan eleman açığını, kadrolu çalıştırmayı düşündüğü yeni gelecek elemana değil, size teklif ediyor.

Bosphorus Team profesyonelleri olarak, geçici eleman olarak çalıştığınız işyerinde, eğer böyle bir potansiyeli fark ettiyseniz, kendinizi göstermenizi ve size verilen işe sahip çıkarak, doğru bir performans göstermenizi öneriyoruz. Kendinizi gösterin, hastalanmayın, işe geç kalmayın, özellikle bağlı bulunduğunuz birimdeki iş arkadaşlarınızla ve üssünüzle iyi geçinin. İşvereninizle, kadrolu personel olarak çalışabileceğinizi söylemek bile, kafasının bir köşesinde yer etmenize fayda sağlayacaktır. Bol şans!