Gerdanlık yerine, Organizasyon Firması ya da Balayı

Organizasyon firması hayalinizdeki düğünü gerçekleştirdi, siz hiçbir ayrıntıyla ilgilenmeden sadece en mutlu gününüzün tadını çıkarttınız ve sıra geldi balayına. Yine organizasyon firması tarafından ayarlanan transfer aracınıza atlayıp, havaalanının yolunu tuttunuz. Adı üzerinde ballı, tatlı, en şerbetlisinden bir döneme giriyorsunuz. Balayı kelimesi hemen hemen bütün dillerde aynı kelimelerin birleşmesinden türemiş bir sözcüktür. Kuzey Avrupa halkı, düğün yerine eskiden kaçarak evlenirlermiş ve rivayete göre, saklanma sürecinde ise erkeğin arkadaşı tarafından getirilen balla beslenirlermiş. Kısaca “Balayı” kelimesinin kökeni büyük bir aşka dayanıyor. Fransızca da “lune de miel”, İngilizcede “honeymoon” olarak geçen balayı, 19. Yüzyıldan beri ülkemizde de kullanılan bir kelime halini almıştır. 
 
Artık kaçarak evlenmelerin sayısı oldukça azaldı, aileler çocuklarının kararlarına saygı göstererek birleşmelerine razı geliyorlar. Yakın aile dostları geline gerdanlık takmak yerine,  en ballısından bir balayı tatili hediye ediyor ya da bir organizasyon firması kiralayarak gelin ve damadın düğünlerini gerçekleştirme olanağı sunuyor.
Bosphorus Team hediye edeceğiniz pırlanta gerdanlık değerinde, ışıltılı ve büyülü bir düğün konsepti hazırlamak için profesyonel bir ekiple çalışıyor. Damat ve gelinin istekleri doğrultusunda, en ince ayrıntılara kadar düşündüğümüz düğün organizasyonu için Bosphorus Team’le irtibata geçebilirsiniz.