Host ve Hostes Kardeşliği

Hostesler ve hostlar, ziyaretçi karşılama, yer gösterme, tanıtım gibi çeşitli konularda firma bünyesinde sürekli çalışan bir eleman gibi hareket ederek, fuar ve organizasyonlarda görevlerini yerine getirirler. 
İşveren ise bir host ya da hosteste düzgün bir kişilik, organizasyon ortamına hemen uyum sağlama becerisi, daha evvelki profesyonel yaşantısından tecrübeleri, ürün hakkındaki bilgilendirme sürecinde odaklana bilme ve çabuk kavraya bilme yeteneği, güvenirlilik ve dayanıklılık gibi özellikler arayacaklardır.
Bu bir iş birlikteliğidir, host ve hostesler, diğer yandan katılımcı firma, işini en üst düzeyde eksiksiz bir şekilde yapar ve sorumluluklarını yerine getirirse, amaçlanan hedefe ulaşmak hiç de zor olmayacaktır. Host ve hostesleriniz arasında iş bölümü yapmak ve oluşabilecek her hangi bir sorun için B planını önceden geliştirmek faydalı olacaktır. Tam bu noktada görev çizelgesi çok işe yarayacaktır. Hangi host ve ya hangi hostes, hangi işe bakacak, her hangi bir sorunda ilk olarak kime bilgi verilecek, olası bir devamsızlık sonucunda nasıl bir iş bölümü yapılacak, saat kaçta görev alanında olunacak gibi konular görev çizelgesinde açıkça belirtilmelidir.