Hostes Temini ve Ön Hazırlık

Sektörel birçok kurumsal firma fuar, açılış ve kokteyl organizasyonlarında farklı türden görevleri üstlenebilecek hostes temini arayışı içerisine giriyor. Hostesler aldıkları eğitim ve profesyonelleştikleri konularda farklı pozisyonlarda işi üstlenerek, firmalara yardımcı olmaya çalışıyorlar. Hostes temini ihtiyaçlarınız için, öncelikle hostesi hangi event için kullanacağınıza ve hangi görevleri vereceğinize karar vermelisiniz. 
Hostes temini için başvuruda bulunduğunuz organizasyon firmasından öncelikle hosteslerin eğitim düzeyleri hakkında bilgi edinin. Prezentabl duruşlarının yanı sıra eğitimleri ile göz doldurmaları gereken hostesler, tek başlarına bile firmanız için oldukça önemli birer tanıtım aracı olabilirler. Organizasyon firmasına son anda hostes temini için haber vermeyin. Gerçekleşecek olan organizasyonunuz için en az 1 hafta öncesinden hostes temin isteğinizi bildirin ve hosteslerle mutlaka ön görüşme yapın. Ön görüşme sırasında size göre yeterli olmayan hosteslerle çalışmak zorunda değilsiniz, bu sebeple yeniden hostes temini yoluna gidebilirsiniz. 
Hostes teminini yaptıktan ve aralarından size en çok fayda sağlayacak elemanları seçtikten sonra, hosteslere konu ile alakalı eğitim vermeniz son derece yerinde bir karar olacaktır. Bulunduğunuz sektör hakkında bilgiler, hedef kitleniz, pazarlama ve satış stratejileriniz ve hosteslerden beklentilerinizi açıkça anlatın.