Işık Sistemleri ve Temaya Göre Işıklandırma

Takım ruhuyla hareket edilen her türlü etkinlik, olumlu sonuçlanır ve beklentilere cevap verir. Işık sistemleri her organizasyonun içinde bulunan, eksik kaldığında programı olumsuz yönde etkileyebilecek elemanlardandır. Programlarda önemini çok iyi bildiğimiz ışık sistemleri, konferans salonu, sahne Showları, disko, animasyon, tiyatro sahnesi, konser, seminer gibi birçok organizasyonda kullanılır.
Konuya ve mekânsal özelliklere bağlı kalınarak hazırlanan ışık sistemleri, yazlık tesislerde Show’un yapılacağı alanda hazırlanıp, sezon boyunca sabit kalırken, günlük ya da haftalık organizasyonlarda, isteğe bağlı kalınarak kullanılırlar. 
Sadece aydınlatma olarak kullanılabildiği gibi, sahne Show’unun etkisini artırmak amaçlı yapılan ışık efektleri de ışık sistemlerinin içindedir. Özellikle disko, konser ve After Show’larda ses sistemleriyle birlikte çalışılarak, görsel ve duyusal bir şölen sağlanmaktadır.  Profesyonel şirketlerce bakımının, kurulumunun ve tamiratının yapılması gerekir. Işık masası, gökyüzü tarayıcıları, bina boyama, aynalı küre, robot, sahne spotları, takip ışıkları, sis ve köpük makinası, galaksi, flower, dönen tekerlekler, helikopter, stroboscope ve yerden verilen ışıyla organizasyonlarda farklı temalara göre kullanılan ışık sistemlerinden faydalanılır.