İstanbul Event Mekânları ve Tasarım Süreci

İstanbul büyülü bir şehir ve bu şehirde yapılan organizasyonlar eğer doğru ve uzman bir ekip tarafından yapılırsa ancak başarıyı yakalayabiliyor. Bu doğrultuda karşımıza İstanbul event mekânları ve tasarım diye bir kavram çıkıyor. Aslına bakarsanız İstanbul event mekânları o kadar fazla ki, dediğimiz gibi bu büyülü şehirde her nerede ne yaparsanız yapın başarılı sonuçlar alırsınız. Peki, gerçekten doğru mu bu söylediğimiz? Maalesef hayır!

Ver arka boğazın mavi sularına, aç güzel bir müzik, süsle mekânı, keşke bu kadar basit olabilseydi bu süreç. Az evvelde bahsettiğimiz gibi İstanbul event mekânları ve tasarım süreci kavramlarını birbirinden ayıramayız. Mekânın güzel olması elbette önemli bir unsurdur fakat mekân tasarımı dediğimiz olgu, size ve kurumsal kimliğinize değer katacak maddelerden birisidir. Oldukça karışık stratejileri içeren tasarım süreci, İstanbul event mekânları ile birleşince ortaya başarılı bir organizasyon etkinlini çıkarır.

İstanbul event mekânları, gerçek anlamda mekânın güzel olması ile ilgili değil, mekânın tasarımının iyi yapılmasıyla ilintili bir konsepttir. Söz gelimi eski bir garaj, yıkık dökük bir harabe ya da son derece lüks döşenmiş ama duygusu olmayan bir saray salonu, ihtiyaca yönelik çözümler üretilerek mekân tasarımına gidilirse, kendini ifade edemeyen bu mekânlara bir anlam, bir karakter yükleyerek etkinlik için uygun hale getirmiş olursunuz.

Kısaca İstanbul event mekânları arasında neresini seçerseniz seçin, öncelikle çalışacağınız etkinlik ve organizasyon firmasının güçlü bir mekân tasarım ekibinin olup olmadığını kontrol edin. Mekân hayalleri süsler, tasarım ise mekân içindeki problemleri belirleyip seçtiğiniz konsepte en uygun hale getirir. Bu arada belirtmek isteriz ki biz Bosphorus Team mekân tasarım profesyonellerimize çok güveniyoruz.