Ladies and Gentleman; Fuar Hostesiniz Bildiriyor!

Fuar alanlarında gerekli yerlerde anons yani bildirimleri yapan fuar hostesleri, gelen ziyaretçileri zamanlama ya da fuar içi akış konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlarlar. İyi yapılan bir anonsla kulak kabartan ziyaretçiyi doğru yönlendirebileceğiniz gibi, vasat ya da kötü bir seslendirme ile tam tersi bir durum yaşatırsınız.
Bu sebeple fuar hostesleri, zaman zaman organizasyon içerisinde kendilerine verilebilecek anons görevi için hazırlıklı olmalıdırlar. Anons kurallarını bilmek ve bu konuda yeterlilik kazanarak profesyonel fuar hostesliği görevinizi yerine getirmiş olursunuz.
Duruma göre yapacağınız anonslar farklılık gösterir. Genelde fuar hostesleri, açılış ya da kapanış anonsları yaparlar. Yarışma, çekiliş, katılımcı firma ile ilgili, gelen kargo, çağrı bildirimi, kayıp eşya ya da çocuk, otopark uyarı, acil durum ya da güvenlikle alakalı anonslar yapmanız gerekebilir. Mikrofon ve ses sistemini kontrol ettikten sonra ne okuyacağınızı önceden birkaç kez okuduktan sonra, doğru bir vurgu ve güzel bir Türkçe ile anonsunuzu yapmalısınız. Fuar hostesleri kendilerine verilen anons kayıt notlarını en baştan gözden geçirerek, heyecanlanmadan, akıcı ve anlaşılır dille anonslarını gerçekleştirmelidirler.