Neden Taşeron Personel Tercih Ediliyor?

Ülkemizde günden güne artan taşeron personel kavramı, birçok artısıyla firmaların ilgisini çekerek, taşeron personel hizmeti almalarına yol açıyor. Taşeron personel firmanın bir çalışanı değil, hizmeti aldığınız taşeron firmasının personeli sayılıyor. Bu sebeple, personel maliyetinizde ciddi oranda bir düşme sağlıyorsunuz. Ayrıca firmaya bağlı çalışmadıkları için, kıdem ve ihbar tazminatı gibi konulara muhatap olmadan, uzun süre taşeron personel çalıştırma imkânı yakalayabiliyorsunuz.

Muhasebe, bordro gibi işlemlerinizde düşme yaşanıyor çünkü taşeron personelin bu tarz işlemleri de yine alt işveren tarafından yapılıyor. Taşeron personelin çalışma saatleri, işe giriş çıkış ve izin süreleri gibi konularla da uğraşmıyor, bu tarz personel özlük haklarını taşeron firması hallediyor. Siz sadece taşeron personel için, kanun kapsamındaki iş ve işçi sağlığı için gereken ortamı sağlıyor ve gerisini taşeron firmaya bırakıyorsunuz.

Taşeron personel temin ettiğiniz firma ile yapacağınız sözleşme sizin alacağınız hizmetin ne olduğunu, neleri istediğinizi belirliyor. İsterseniz taşeron personelin kıyafetinden, ulaşımına, yemeğinden, sağlık giderlerine kadar taşeron firmaya bırakabilir, anlaşmanız dâhilinde bu hizmetleri alabilirsiniz. Bosphorus Team, taşeron personel ihtiyacınız için, size en uygun teklifi vererek, toplam personel maliyetlerinizi düşürmenizde yardımcı oluyor.