Parti Organizasyon

Partiler ve ayakta durma sorunsalı
Parti organizasyonu yapmak her yiğidin harcı değil. Kapsamlı düşünmek, ikramdan, mekâna, konseptten, düzenlemeye kadar her türlü ayrıntıyı sık eleyip, ince dokumak gerekiyor. Çok insan ve az oturacak yer olduğu için genelde ayakta durarak, ikram edilen atıştırmalıklardan alarak, ufak, olduğun yerde sallanmalar şeklinde seyreden danslarla, parti organizasyonunu eleştirerek gecenizi geçirebilirsiniz.
Her hangi bir partide ayakta durduğunuz için üzülmemek gerekiyor. Oturduğunuz zaman, kalkarsam yerimi birisi kapar düşüncesiyle, bütün gece oturduğunuz yere mıhlanıp kalırsınız. Kimseyle tanışamaz, kaynaşamaz ve belirlediğiniz alan içerisinde sabit hareketsizliğe mahkûm olursunuz. Oysaki parti organizasyonlarında ayakta durmak en verimli ve eğlenceli yöntemdir. Ayakta olursanız, merasimsiz bir şekilde, partiden ayrılabilir, küçük ve göze çarpmayan bir hareketle arkadaşlarınıza veda edebilirsiniz. Resmi bir şekilde masadan kalkmış olmaktan çok daha az kısıtlanmış hissedersiniz kendinizi. Masada ya da bir koltukta oturuyor olsaydınız, kalkmakla, gitme niyetinizi duyurur ve bunu duyurmak, özgürlüğünüzü sınırlardı. Yaşasın ayakta durmak, yaşasın özgürlük!
Parti organizasyonu için seçilen mekân içinde serbestçe dolaşabilir ve diğer ayakta duranlarla rahatça konuşabilir ve formalitelere uymaya gerek kalmadan basit bir şekilde ortadan kaybolabilirsiniz. Kişisel bağımsızlığınızı kazanmak için partilerde özellikle ayakta durmayı tercih edin.
Bir önceki yazımızda eğlence hizmetleri konusundan bahsettik.