Ses Sistemleri : Teknik Hata Affedilemez

Herhangi bir organizasyonda, katılımcıların mekân içinde güzel vakit geçirmeleri, aktivite ve gösterilerin bir bütünlük içerisinde aksamadan ilerlemesi sağlanmalıdır. Ses sitemleri bu bütünlüğün vazgeçilmez parçalarından sadece bir tanesidir.  Özellikle sahne Showlarında, önceden hazırlanan ve kurgulanan ses sitemleri, sayısız prova yapılarak izleyiciye sunulur.
Teknik ekipmanla dolu olan ses sitemlerinin dilinden anlayan bir teknisyen, Show’un aksamaması için, tüm deneyimlerini kullanarak hizmet vermeye çalışırlar. Gösteri sırasında oluşabilecek herhangi bir aksaklık, makine hatası ya da bozulması, çabuk bir şekilde düzeltilir ya da alternatif bir ekipman devreye sokulur. Ses sistemlerini sağlayan teknikerlerin pratik ve deneyimli olması bu noktada çok büyük önem taşır. Arızanın hemen orada, anında giderilmesi gerekir. 
Dans eden, eğlenen ya da dikkatle gösteriyi izleyen katılımcılara, “teknik hata” bildirimi hoş bir durum yaratmayacağı gibi, insanların mekândan uzaklaşmasına neden olur. CD Player, DVD, MD, mikrofon, mikser, equalizer, limiter, amplifikatör ve hoparlörlerin dilinden anlayan, bir ses sistemleri uzmanıyla çalışmalısınız. Elektrik kesintisi, açık havadaysanız, hava koşulları dahi ince ayrıntılarına kadar düşünüp, gösterinin aksamaması için planlanıp, gerekli önlemlerin alınması gerekir.